zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Botanická záhrada na Lomnickom štíte

Vo Vysokých Tatrách, na Lomnickom štíte, sa nachádza prírodná botanická záhrada. Tvorí ju 22 druhov vzácnych rastlín, ktoré žijú v ich prirodzenom prostredí, vo výške viac ako 2600 m. n. m. Botanická záhrada je najvyššie položenou v Strednej Európe. viac

Na Lomnickom štíte, v prírodnej rezervácii Tatranský národný park, sa nachádza prírodná botanická záhrada. Tvorí ju 22 druhov vzácnych rastlín, ktoré žijú v ich prirodzenom, priam nehostinnom prostredí – dlhá zima, krátke leto, časté zmeny počasia, nadmorská výška až2600 m. Botanická záhrada je najvyššie položenou v Strednej Európe. Vedie k nej lanovka.

 

 

K najvzácnejším kvetom, ktoré rastú na Lomnickom štíte, patria tatranské a karpatské endemity. Len vo Vysokých Tatrách rastie lyžičník tatranský či lomikameň karpatský, nachádzajú sa tu aj machy a lišajníky. Na všetky rastliny sa návštevníci môžu pozerať z terás na vrchole štítu. Sú na nich umiestnené aj tabule s podrobnými informáciami o daných rastlinách.

 

Botanická záhrada na Lomnickom štíte spája zážitky a vzdelávanie naozaj nezvyčajným spôsobom. Stačí len nazbierať odvahu, využiť lanovku a spoznáte najpriebojnejšie rastliny Tatier.

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!
Fotografie