zobraziť na mape vyhľadávací filter celá obrazovka > <
rozšírte mapu >

Náučný chodník Skalnaté pleso

Okolo Skalnatého plesa, atraktívnej oblasti Vysokých Tatier, vedie náučný chodník dlhý 1,5 km. Pleso sa nachádza pri obci Tatranská Lomnica, odkiaľ vedie lanovka až do Lomnického sedla a odtiaľ na Lomnický štít. viac

Základné informácie

Typ chodníka: prírodovedný, technický, historický, samoobslužný, okružný, peší, letný

Prevýšenie: 30 m

Čas prechodu: 1 až 1,5 hod.

Náročnosť terénu: nenáročný 

Dĺžka: 1,5 km

 

Okolo Skalnatého plesa, atraktívnej oblasti Vysokých Tatier, vedie náučný chodník. Táto nenáročná trasa je označená červenou značkou a začína sa pri samotnom plese blízko obce Tatranská Lomnica. Na trase je osadených 10 informačných tabúľ, vďaka ktorým návštevníci získajú informácie a zaujímavosti vyplývajúce zo samotných názvov: Vysokohorské turistické a lyžiarske stredisko Skalnaté Pleso – Skalnaté pleso, Vysokohorské turistické a lyžiarske stredisko Skalnaté pleso – Lomnické sedlo, Sedačková lanovka Skalnaté Pleso – Lomnické sedlo. Lyžiarsky svah pod Lomnickým sedlom, Lanové dopravné zariadenie, Biota okolia Skalnatého plesa, Geologické a geomorfologické pomery horskej skupiny Lomnického štítu, Skalnaté pleso, Observatórium Astronomického ústavu SAV, Vysokohorské turistické a lyžiarske stredisko Skalnaté pleso – Skalnaté pleso, Vysokohorské turistické a lyžiarske stredisko Skalnaté pleso – Lomnické sedlo.

 

Lanovkou do výšky 2600 m

Tatranská Lomnica je východiskovým bodom pre lanovkový zostup na druhý najvyšší vrchol Tatier – Lomnický štít. Sedačková lanovka vedie do Lomnického sedla a odtiaľ sa môžu návštevníci vyviesť v modernej visutej lanovke až vo výšky viac ako 2600 m. n. m. A to je už nezabudnuteľný pohľad na prírodnú krásu okolo.

Komentáre
Musíte byť prihlásený. Ak ešte nemáte vytvorený účet, zaregistrujte sa!